Sifigu Marmaris | Üreten Çocuklar Akademisi

Hakkımızda

SİFİGU

BİLİM, ZEKA, ROBOTİK VE PROJE ORGANİZASYON, EĞİTİM VE ÇOCUK KULÜBÜ

Merak et - Keşfet - Kendini Geliştir - Sorgula

Çocuklarımızı meraklarını keşfetmeye teşvik ettiği, sorgulamaktan çekinmeyen, dokunmaktan korkmayan, zeka oyunlarından kodlamaya, robotiğe, elektronikten deneysel çalışmalara kadar geniş bir yelpazedeki etkinliklerde keyif alarak süreci deneyimledikleri özel bir ortam sunuyoruz. Deneyimli, yeniliklere açık ve sıcak kanlı eğitmenler eşliğinde, çocuklarımız kendi potansiyellerini keşfederken eğlenmenin ve öğrenmenin tadını çıkarıyorlar. Yenme ve yenilme yerine öğrenme sürecinin keyifli olduğu bu eşsiz dünyada, her an yeni bir keşfin ve öğrenmenin kapılarını aralıyoruz.

Büyümek için Harika Bir Yer!

Sifigu Bilim Zeka ve Robotik Çocuk Kulübü, Türkiye’deki okul öncesinden üniversite öğrencilerine kadar geniş bir yelpazedeki yaş kitlelerine, bilimi ve zeka oyunlarına olan ilgi arttırma, araştırma yapma becerilerini kazandırmak ve bu becerilerin kazandırılmasına yönelik hazırlanan programı yaygınlaştırmak, bu konuda materyal ve döküman üretmek, eğitimcilere destek olmak ve yeni eğitmenler yetiştirmek, fen ve fizik derslerinde öğrenmeyi zenginleştirecek ve eğlenceli hale getirecek çalışmaları yürütmek amacıyla kuruldu.

Misyonumuz: Çocukların merak, heyecan ve yaratıcılıklarını ortaya çıkarmak; onların sorgulayan, üreten bireyler olarak topluma katkıda bulunmalarına destek olmak üzere programlar ve eğitim materyalleri hazırlamak ve bu programları uygulamak.

Vizyonumuz: Eğitim alanındaki bilimsel ve teknolojik yenilikleri takip ederek, çocuklara, gençlere, ailelere ve eğitimcilere yönelik özgün ve alternatif çalışmalar hazırlayarak Türkiye’nin bu alanındaki en iyi eğitim ve üretim merkezi olmak.